Tekirdağ’da üvey oğluna işkence yapan zanlı tutuklandı.

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde, Fevzipaşa Mahallesi Naim Süleymanoğlu Sokak’ta dün gece dini nikahla birlikte yaşadığı Durkadın Sibel A.’nın oğlu 8 yaşındaki S.Y.A.’ya işkence yapan Ramazan Aydın, tutuklandı. Başı ve vücudunun çeşitli yerlerinde darp izleri bulunan çocuk ise korumaya alındı.

Sabaha karşı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na ait 183 Sosyal Destek Hattı’na, aile içi şiddet ihbarında bulunuldu. Durumun İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bildirilmesi üzerine belirtilen adrese giden polis ekipleri, evdeki S.Y.A.’nın yüzünde ve vücudunda belirgin darp izleri ile morluklar görünce anne Durkadın Bile A. ile üvey baba Ramazan Aydın’ı gözaltına aldı..

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

İşkence gören S.Y.A., polis ekiplerince Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne götürülerek, muayeneden geçirildi ve darp raporu alındı. Durkadın Sibel A. ile Ramazan Aydın, polisteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi..

TUTUKLANDI

Savcılıktaki ifadeleri sonrası nöbetçi hakimliğe çıkarılan Durkadın Sibel A., adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, Ramazan Aydın ise tutuklandı..

KORUMAYA ALINDI

İşkence  gören çocuk ise Tekirdağ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nce korumaya alındı..

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *