ABD Bakanı Trump’tan basına koronavirüs tepkisi.

ABD Başkanı Donald Trumpkoronavirüs salgınına yakalananların sayısı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 1 milyon 369 bin 157 kişinin virüse yakalandığını hatırlatan Trump, « Koronavirüs rakamları çok daha iyi görünüyor. Koronavirüs ile mücadelemize yalan haberler dışında herkes çok büyük kredi verdi. Onlar (basın) Amerika’nın utanç kaynağı. » ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka ve ölümlerinin ülkenin hemen hemen her yerinde azaldığına dikkati çekerek, tablonun iyiye gittiğini ve ilerleme kaydedildiğini belirtti.

Trump, Twitter üzerinden ülkedeki Kovid-19 salgınına ilişkin son gelişmeleri değerlendirdi.

BASINI HEDEF ALDI

Ülkenin hemen her yerinde virüs kaynaklı ölüm ve vakaların düşüşe geçtiğini vurgulayan Trump, « Koronavirüs rakamları çok daha iyi görünüyor. Büyük ilerleme kaydedildi. » ifadesini kullandı.

« Yalan haberler » olarak nitelendirdiği basına da yüklenmeyi sürdüren Trump, « Koronavirüs ile mücadelemize yalan haberler dışında herkes çok büyük kredi verdi. Onlar (basın) Amerika’nın utanç kaynağı. » değerlendirmesinde bulundu.

Dünyada Kovid-19’dan en ağır etkilenen ülke konumundaki ABD’de 1 milyon 369 bin 157 kişi virüse yakalanırken, 80 bin 807 kişi hayatını kaybetti.

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *